Bemutatkozik a jövő évad családi programja!

Kedvezményekkel és rajzpályázattal várjuk a zenerajongó kicsiket a vidámparkban augusztus 18-án.

Vasárnap 10 és 16 óra között mi is várjuk a gyerekeket a Galiba Gyermekfesztiválon, a Debreceni Vidámpark területén. Az asztalunkat felkeresők részletesen megismerkedhetnek a jövő évad Ez klassz! gyerekprogramjaival: a tervezett házi gyerekkoncertekkel és a családi bérlet produkcióival – sőt az összes látogató kérheti azt a kedvezménykupont, mely a családi bérletek árából 10 százalék kedvezményt biztosít felmutatójának. Kuponok csak ezen az egy napon szerezhetők be!

Rajzpályázat

Rajzpályázatra is invitáljuk a gyerekeket, akik a következő évad családi bérletes előadásainak témájában készíthetnek alkotásokat akár otthon, akár a helyszínen – és akkor most rántsuk is le a leplet a koncertek címéről: Jancsi és Juliska, Diótörő herceg kalandjai, Hamupipőke az operában. Zsűrink a számára legkedvesebb rajzokat házi gyerekkoncertekre szóló jegyekkel jutalmazza majd.

Zenehallgatás az évad műsorából

A kitelepülésen lesz még – természetesen! –zenehallgatás a jövő évad műsorából, csillámtetoválás „zenei” témákban és szabad rajzolás, színezés.

Szeretettel várunk minden kicsit és nagyot augusztus 18-án!

A jövő évadra szóló gyermekprogramunk ajánlója IDE kattintva tekinthető meg.

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar vendégszereplése mindig fontos esemény a debreceni zenei életben: október 18-án, pénteken Korzó bérletsorozatunkban adnak vendégkoncertet Szabadi Vilmos MIDEM-, Liszt-, Prima-díjas hegedűművész közreműködésével, Hamar Zsolt Liszt-díjas karmester, az együttes zeneigazgatója vezényletével.

Muszorgszkij és Rimszkij-Korszakov operái kiállítás.

A 2019-es évben, melyet Oroszországban a színház évének nyilvánítottak, két zeneszerző kerek évfordulója kerül megünneplésre – Modeszt Petrovics Muszorgszkij (1839–1881) születésének 180. és Nyikolaj Andrejevics Rimszkij-Korszakov (1844–1908) születésének 175. évfordulója. A három esemény tiszteletére az Orosz Nemzeti Zenei Múzeum egy kiállítást állított össze, mely Magyarországon, Debrecenben is bemutatkozik.

Kollár Imre karmester a kilencvenes évek közepétől 12 éven át töltötte be a Debreceni Filharmonikusok zeneigazgatói posztját. 2019 augusztusában tért vissza, immár a Kodály Filharmónia Debrecen égisze alatt működő együtteshez Somogyi-Tóth Dániel igazgató-művészeti vezető felkérésére.